Co je to ten Home staging?

Poslední dobou se na mně obracejí někteří klienti s dotazem, co je to ten Home staging a proč by měli doma měnit polštáře a přesouvat nábytek. Je pravdou, že Home staging se začíná používat už i v Čechách, tak se pojďme podívat, o čem je vlastně řeč.

Hlavním cílem Home stagingu je připravit nemovitost k prodeji a udělat z ní atraktivní zboží, aby zájemci byli ochotni za ni zaplatit odpovídající cenu. Pozor, nejedná se o zakrývánímaskování závad, k tomu tato služba opravdu neslouží.

Jak to tedy funguje? Před samotným nafocením se Vaše nemovitost připraví tak, aby vynikly její možnosti a potenciál, aby byl zdůrazněn její prostor, ve kterém si zájemci snadno představí svůj vlastní domov.

Odstraníme všechny doplňky a věci osobního charakteru a vše, co bychom mohli nazvat nepořádkem. Z předsíně zmizí boty z podlahy a kabáty z věšáků, z kuchyňské linky špinavé nádobí a hrnce ze sporáku, z koupelny odneseme šampony, parfémy, ručníky a děti z vany. Ano, mnohým z Vás to připomene předvánoční úklid nebo blížící se návštěvu tchýně. A tak je to správné J.

A proč to všechno dělat? Nejvíce kupujících vyhledává nemovitosti na internetuprvní, co uvidí, jsou fotografie. Dříve, než přijdou na prohlídku, je potřeba je zaujmout právě fotografiemi, zkrátka udělat dobrý první dojem.

Jaké jsou největší výhody Home stagingu a co Vám to přinese?

  • Perfektní prezentaci nemovitosti
  • Odlišení se od ostatních nabídek na trhu
  • Vyšší počet zájemců o prohlídku Vaší nemovitosti
  • Dosažení maximální ceny bez zbytečných slev
  • Možnost využití i na levnější nemovitosti

Říkáte si, jestli není investice do Home stagingu zbytečné vyhazování peněz? Určitě není, taková investice se vrátí v podobě vyšší dosažené ceny a vždy Vás to vyjde levněji než postupné snižování ceny kvůli nezájmu kupujících.

Home staging samozřejmě nespasí všechno, je potřeba nastavit kupní cenu přiměřeně trhu a dodržet další postupypravidla při prodeji nemovitosti.

Komentáře